שם:
טל':
אימייל:
 

חדרי שינה

תכנון חדרי השינה בבית הוא אחד החשובים שתעשו, במיוחד לנוכח העובדה שזה לא חדר המסמל סילבוס ועבודה, אלא בעיקר חזרה לשגרה, וחלק בלתי נפרד מהחופש שלכם. תכנון חדר שכזה, מטבע הדברים, אינו דבר פשוט, משום שלא עם כל עיצוב תהיו בהכרח שלמים, והגעה לשלמות היא מסע שצריך לעבור. כאן תוכלו למצוא מעט מידע על בחירת חדר שינה באופן יעיל, במינימום מאמץ, ועם הגעה לתוצאות שיקרבו אתכם עד מאד לשלמות (כי שלמות מלאה דורשת, בסופו של דבר, בחירות שתצטרכו לעשות לבד):
 
המיטה
 
בין אם זהו חדר שינה זוגי, ובים אם זהו חדר ליחיד, ברור כי המיטה היא הנושא המרכזי של החדר. זהו הרכיב שהוא בדרך כלל הגדול ביותר בחדר (או הארון, מלוי מהי תכולת הביגוד שלכם), ולכן יש לו משמעות ענפה. בניגוד למה שחושבים, אין קשר בין עיצוב המיטה לנוחות המיטה. על מנת שהמיטה תהיה לכם נוחה אתם צריכים מזרון זוגי שמתאים לכם, אבל הכלי שיישא עליו את המזרון, בסיס המיטה, לא משפיע כהוא זה על איכות השינה שלכם, והוא תלוי בעיצוב נטו. לכן, עת לבחור מזרון ועת לבחור בסיס: עת לדאוג לנוחותכם האורטופדית ועת לדאוג לעיצוב החדר. כשאתם בוחרים בסיס מיטה, חשבו רק על העיצוב, ובחרו בבסיס המיטה הכי קרוב למבנה החדר שהייתם רוצים להנדס לעצמכם: עגול, מרובע, בצבעים בהירים, בצבעים כהים וכד'.
 
הארון
 
לעתים יאחסנו בעלי חדרי השינה את תכולת הביגוד בחדר ארונות, ולעתים הארון יהיה בחדר השינה עצמו. מה שבטוח, ארונות של חדרי שינה מאד חשובים לעיצוב החדר. על כן, השקיעו רבות בבחירת הפרזול של הארון (צירים וידיות פתיחה והזזה), בפלטת הארון, ובצורתו הכוללת: עם פאות עגולות או מרובעות. למעשה, בדומה למיטה, יש קשר למראה הכולל של החדר, ואם זהו הרכיב היחיד שנבחר לחדר מוכן, פשוט תזרמו עם הצורות השולטות בחדר, ואל תנסו לשנות אותן באמצעות בחירת ארון בעל צורה אחרת.
 
ריהוט משלים
 
ריהוט משלים הוא ריהוט המסייע בהנגשת הנוחות והעיצוב בחדר: ספת נוער נפתחת, פופים, מדפים, וארונות אחסון קטנים ומשניים לארון הראשי. ככל שהם ידמו יותר בעיצובם למראה חדר השינה, כך תגדילו את הסיכוי להתאים עיצובית רכיבים אלו כהלכה, ולזכות בריהוט שהוא גם נוח וגם תורם מן ההיבט הדקורטיבי.